Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego gotowy. Ćwicz w Małym Kacku – BO Gdynia

Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego gotowy. Ćwicz w Małym Kacku

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego gotowy. Ćwicz w Małym Kacku

Kropeczki jako tło sekcji

Schudnąć do sylwestra? Wyrzeźbić formę do Bożego Narodzenia? A może po prostu masz ochotę się rozruszać? W Małym Kacku dostępna jest już kolejna lokalizacja, w której można poćwiczyć bezpłatnie i kiedy tylko najdzie ochota. Siłownia zewnętrzna na Wzgórzu Bernadowo, zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest już dostępna dla mieszkańców!  

Nowa siłownia znajduje się przy ul. Wzgórze Bernadowo – w okolicach placu zabaw, na wysokości numeru 263. Do dyspozycji mieszkańców jest tym samym szereg urządzeń, które pozwolą chętnym utrzymać formę przez cały rok. To m.in. wioślarz, wyciąg górny, narty biegowe oraz prasa nożna.

Wyboru urządzeń dokonali mieszkańcy okolicy, którzy projekt siłowni na Bernadowie zgłosili pod głosowanie Budżetu Obywatelskiego 2015. Następnie, w listopadowych wyborach, projekt poparli gdynianie. Oddali na tę inicjatywę łącznie 763 głosy – było to szósty z dziewięciu projektów wskazanych do realizacji Małym Kacku.

Pomysł, by zgłosić taką inicjatywę do Budżetu Obywatelskiego był kontynuacją myśli o rozwoju terenu przy placu zabaw, aby dzieci i dorośli mogli razem aktywnie spędzić czas – mówiła Anna Kozłowska, autorka projektu.

To jeszcze nie wszystko, co może czekać w najbliższym czasie mieszkańców Małego Kacka oraz pozostałych części Gdyni. Trwa bowiem właśnie głosowanie w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na poparcie czeka ponad 132 projekty.
Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl i trwać będzie jeszcze do 2 października.