Kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego gotowy – BO Gdynia

Kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego gotowy

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego gotowy

Kropeczki jako tło sekcji

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 (dawny ZS nr 14) w Gdyni Dąbrowie mogą już korzystać ze świeżo oddanej do użytku skoczni do skoku w dal i trójskoku. Właśnie zakończony projekt, sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego, został wybrany przez mieszkańców dzielnicy w zeszłorocznym głosowaniu.

Wraz z nowym rokiem szkolnym dzieci i młodzież mogą trenować na nowej skoczni z rozbiegiem o nawierzchni syntetycznej. Powstała w miejscu, w którym kiedyś znajdowała się inna skocznia, niezdatna już do użytku.
Lekkoatletyka to ważny element wychowania fizycznego – podkreśla Krzysztof Jankowski, dyrektor ZSP nr 3.Dlatego cieszymy się, że uczniowie będą mogli rozwijać tutaj swoje talenty.

Co ważne, nowa skocznia jest dostępna nie tylko dla uczniów szkoły. – Mieszkańcy dzielnicy wielokrotnie deklarowali zainteresowanie i też chcą z niej korzystać – dodaje dyrektor Jankowski.

Autorem projektu budowy skoczni jest Lechosław Dzierżak, przewodniczący Rady Dzielnicy Dąbrowa. – Z pomysłem zgłosiła się do mnie sama młodzież, która chciała mieć gdzie uprawiać sport – mówi.
Budowa skoczni kosztowała łącznie 30 762,30 zł. Realizacją projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego zajmowało się Gdyńskie Centrum Sportu. – Każdy, nawet nieduży obiekt, to kolejne uzupełnienie sportowej infrastruktury miasta i szansa na promocję sportu – zauważa Tomasz Stanko z GCS.

Nie jest to pierwszy projekt Budżetu Obywatelskiego, który poprawił infrastrukturę na terenach sportowych ZS nr 14. Dzięki wcześniejszemu – z 2015 roku – udało się wymienić kosze do koszykówki, wykonać odpowiednie oświetlenie skateparku oraz wyciszyć dwie znajdujące się tam metalowe rampy.

Głosowanie na tegoroczny Budżet Obywatelski 2017 rozpocznie się już 18 września.