Plac zabaw teraz także dla starszych dzieci – BO Gdynia

Plac zabaw teraz także dla starszych dzieci

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Plac zabaw teraz także dla starszych dzieci

Kropeczki jako tło sekcji

Całe rodziny mogą już wspólnie spędzać czas na placu zabaw w okolicy ulic Szafranowej i Rdestowej. Obok m.in. piaskownicy dla młodszych dzieci i urządzeń siłowni zewnętrznej dla młodzieży, dorosłych i seniorów pojawiła się bowiem nowa atrakcja:
piramida linowa, na której bawią się już starsze dzieciaki. Jej montaż w tym miejscu to jedna z inicjatyw realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

Plac zabaw na Dąbrowie wyposażony został w nową atrakcję pod koniec lipca. Że tak właśnie decydowało o tym 1043 mieszkańców z trochę ponad 5000, którzy wzięli udział w głosowaniu BO w listopadzie 2016 roku. Tym samym projekt ten zyskał największe poparcie w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na Dąbrowie.
Urządzenia dla młodszych dzieci odnowione zostały dwa lata temu, w ubiegłym roku dołączyła siłownia plenerowa, stojak na rowery i ławki. Nad projektem rozbudowy tego placu zabaw rozmawialiśmy także przy okazji dwóch poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu wypracowaliśmy projekt, który przypadł do gustu większości głosujących mieszkańców – mówi Lechosław Dzierżak, autor projektu. –
Na Dąbrowie ze środków Budżetu Obywatelskiego 2016 w najbliższym czasie powstanie również ogólnodostępne boisko do piłki plażowej, skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także Plac Sportów Miejskich.