Sportowy duch na Wzgórzu Bernadowo: wkrótce otwarcie siłowni – BO Gdynia

Sportowy duch na Wzgórzu Bernadowo: wkrótce otwarcie siłowni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Sportowy duch na Wzgórzu Bernadowo: wkrótce otwarcie siłowni

Kropeczki jako tło sekcji

Dystans do najbliższej siłowni, który dziś pokonują dbający o formę mieszkańcy Wzgórza Bernadowo, wkrótce znacznie się skróci. Z kolei osoby, które wciąż odkładają pracę nad plażową sylwetką na później, będą miały dodatkowy kopniak motywacji. W pierwszej połowie września na osiedlu stanąć ma siłownia zewnętrzna, którą mieszkańcy wskazali do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015.

Umowa z wykonawcą inwestycji została bowiem podpisana w ostatnich dniach. Z kilka tygodni mieszkańcy odbiorą pełen zestaw do ćwiczeń pod chmurką, w tym m.in. narty biegowe, wyciąg górny wioślarz i motyl. Siłownia zewnętrzna stanie przy ul. Wzgórze Bernadowo.
– Na terenach wielu gdyńskich osiedli zlokalizowane są już siłownie zewnętrzne, a Wzgórze Bernadowo było wyjątkiem. Pomysł, by zgłosić taką inicjatywę do Budżetu Obywatelskiego był kontynuacją myśli o rozwoju terenu przy placu zabaw, aby dzieci i dorośli mogli razem aktywnie spędzić czas – mówi Anna Kozłowska, autorka projektu.

Mieszkańcom Małego Kacka spodobał się ten projekt. Na tę inicjatywę zagłosowało 763 osoby i tym samym było to szósty z dziewięciu projektów wskazanych do realizacji Małym Kacku w ramach tej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wyniki głosowania zostały ogłoszone w listopadzie 2015 roku.

Początkowo siłownia miała zostać zlokalizowana mniej więcej na wysokości domów numer 213 i 228 przy ul. Wzgórze Bernadowo. W styczniu 2016 roku okazało się jednak, że ze względu na ówczesne plany przebudowy drogi w tym miejscu nie można inwestować. W czerwcu wyłoniono nową lokalizację dla siłowni, bliżej placu zabaw. Następnie niezbędnym było przygotowanie dokumentacji projektowej oraz rozstrzygnięcie przetargu na realizację inwestycji w dzielnicy. Zbieranie ofert rozpoczęło się w czerwcu br., a umowa została podpisana w ostatnich dniach. Siłownia ma być gotowa najdalej do 11 września.