Przyjdź na konsultacje w sprawie zmian na ulicy Abrahama – BO Gdynia

Przyjdź na konsultacje w sprawie zmian na ulicy Abrahama

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Przyjdź na konsultacje w sprawie zmian na ulicy Abrahama

Kropeczki jako tło sekcji

Do rozmowy o tym, jak wkrótce może wyglądać ulica Abrahama na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Batorego, zaproszeni są wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gdyni. W przyszłym tygodniu odbędą się konsultacje społeczne w sprawie organizacji woonerfu, jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2016. O szczegółach opowiedzą architekci, którzy przygotowują docelowy projekt metamorfozy tej ulicy.

Konsultacje społeczne odbędą się w czwartek, 8 czerwca, o godz. 17 w Obserwatorium Zmian Infobox, przy ul. Świętojańskiej 30. Projektanci firm NANU Architektura i A2P2 Architecture & Planning przedstawią szczegółową propozycję realizacji przebudowy ulicy. Pomysł zaprezentują na specjalnie przygotowanej makiecie.

Koncepcję woonerfu przygotowaliśmy nawiązując do projektu wyłonionego w lutym w ramach konkursu dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Staraliśmy się zachować jak najwięcej z tej koncepcji, ale niektóre elementy trzeba było dopasować do warunków na miejscu, m.in. infrastruktury podziemnej – mówi dr inż. arch. Monika Arczyńska z A2P2 Architecture & Planning. – Zapraszamy mieszkańców do dyskusji o projekcie. Chcemy poznać ewentualne uwagi, które mogłyby pozwolić nam optymalnie dopasować rozwiązania do potrzeb użytkowników tej przestrzeni.

Projektanci opowiedzą także o materiałach, które mają zostać wykorzystane do budowy woonerfu, o zmianach w nasadzeniach zieleni, organizacji miejsc postojowych dla aut, kwestii dostępności strefy dla pieszych, a także możliwej przebudowie wejść do lokali usługowych.

Organizacja woonerfu w samym sercu gdyńskiego Śródmieścia to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2016. Do realizacji został wskazany głosami 1500  gdynian, a zgłoszony został przez członków Stowarzyszenia Starowiejska. Realizacja inicjatywy kosztować będzie około 454 tysiące złotych. Woonerf, według planów, może zostać oddany mieszkańcom na początku przyszłego roku.
Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji, która pozwoli na przebudowę ulicy – mówi Ewa Muszyńska, kierownik Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynieryjnych gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.