Centrum Sportowe Grabówka od soboty, 13 maja, już jest oficjalnie otwarte! – BO Gdynia

Centrum Sportowe Grabówka od soboty, 13 maja, już jest oficjalnie otwarte!

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Centrum Sportowe Grabówka od soboty, 13 maja, już jest oficjalnie otwarte!

Kropeczki jako tło sekcji

Pokazy tańca, popisy umiejętności psów ratowniczych, sąsiedzki poczęstunek, a przede wszystkim mecze siatkówki i masa sportowych emocji – gdynianie spotkali się w sobotę, 13 maja, na festynie na terenie Gimnazjum nr 4 (ul. Okrzei 6) z okazji otwarcia Centrum Sportowego Grabówka. Wielofunkcyjne boisko zostało zrealizowane dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Budżet Obywatelski.

Centrum Sportowe Grabówka to obecnie siłownia zewnętrzna dla dorosłych i młodzieży oraz boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę. To ostatnie do użytku zostało oddane w grudniu ubiegłego roku, ale oficjalne otwarcie sezonu gry na świeżym powietrzu odbyło się podczas sobotniego festynu.
– Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją mieszkańców. Przyszło dużo młodzieży i seniorów z okolicy, to świetne. Teren jest otoczony blokami, jest tu sporo sąsiadów, którzy chcą wyjść z domu, spotkać się. Dlatego właśnie teren przy szkole ma duży potencjał. Chcielibyśmy, żeby Centrum Sportowe Grabówka przyciągało niezależnie od wieku – mówi Łucja Chaberek, mieszkanka dzielnicy i wnioskodawczyni projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Pomysł organizacji wielofunkcyjnego boiska w tym miejscu zdobył uznanie większości gdynian, którzy w listopadzie 2015 roku głosowali na projekty z Grabówka. Z 3759 wszystkich głosów oddanych w tej dzielnicy, na projekt boiska przy ul. Okrzei zagłosowało łącznie 1510 osób.
– Cieszymy się, że udało nam się zrobić coś dobrego dla mieszkańców. Boisko jest i będzie otwarte całą dobę, każdego dnia tygodnia i dla wszystkich mieszkańców – mówi Łucja Chaberek i zaznacza, że już w planach jest rozbudowa Centrum Sportowego o boisko do gry w piłkę nożną, nowe urządzenia do ćwiczeń i małą architekturę.