W sobotę, 22 kwietnia, wielkie otwarcie Placu Street Workout w Redłowie – BO Gdynia

W sobotę, 22 kwietnia, wielkie otwarcie Placu Street Workout w Redłowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. W sobotę, 22 kwietnia, wielkie otwarcie Placu Street Workout w Redłowie

Kropeczki jako tło sekcji

Młodzi miłośnicy ćwiczeń na drążkach i poręczach zapraszają na oficjalne otwarcie placu Street Workout, zbudowanego dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim 2015. Impreza ma charakter otwarty. Warto przyjść w dresie, żeby potrenować wspólnie z zawodowcami. 

Profesjonalny zestaw urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu powstał w Redłowie dzięki grupie młodych zapaleńców, którzy złożyli wniosek z projektem budowy placu Street Workout w II edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, w 2015 roku. Autorzy włożyli wiele wysiłku w promocję swojego pomysłu, a zebrane głosy dały zwycięstwo w budżetowym głosowaniu i pozwoliły na budowę okazałej siłowni. Składa się na nią układ poręczy, drążków i drabinek.

– Ta „pakernia” posłuży nie tylko nam – podkreśla Antoni Brzeski, jeden z pomysłodawców projektu. -To doskonałe miejsce do ćwiczeń dla każdego, niezależnie od wieku i zaawansowania w treningu. Jest atrakcyjnie zlokalizowane (przy ulicy Kopernika 118, na skraju osiedla, tuż przy lesie), jest tu już plac zabaw i inne urządzenia do ćwiczeń.

Oficjalne otwarcie placu Street Workout w Redłowie – już w tę sobotę, 22 kwietnia, od godziny 12.  – Chcemy spotkać się ze wszystkimi miłośnikami ćwiczeń na drążkach i poręczach i nie tylko – zaprasza Antoni Brzeski. – Zachęcamy do wspólnej zabawy. Przygotowaliśmy kilka konkursów i pokazów, każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Na miejscu jest też stacjonarny grill, po treningu zjemy coś wspólnie, żeby wystarczyło sił na powrót do domu.

Z zaproszenia na plac Street Workout mogą skorzystać wszyscy chętni, każdy będzie też mógł spróbować swoich sił pod okiem zawodowców. Zabierzmy sportowe ubrania i spotkajmy się w sobotę, 22 kwietnia, o godz. 12 na otwartej siłowni przy ul. Kopernika 118.
Partnerami wydarzenia są Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni i Gdyńskie Centrum Sportu.

Program otwarcia Street Work Out Parku
Sobota, 22 kwietnia

godz. 12 – pokazy Street Workout (grupa „StreetWorkout 3miasto” oraz „Dziki z Gdyni”)
godz. 12.30 – warsztaty tematyczne (dla osób chcących rozpocząć przygodę z tym sportem. Trener – Dawid Susicki)
godz. 13.15 – rozpoczęcie konkurencji (bitwa o tytuł „Dzika z Redłowa – freestyle”; podciąganie nachwytem; DIPY – ugięcia ramion; POMPKI – dla pań)
godz. 14.20 – Wspólny trening
godz. 15.20 – Oficjalne ogłoszenie wyników oraz zakończenie imprezy

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/316089455473154/