Spotkania w dzielnicach zakończone. Przyjdź na Maraton Pisania Wniosków – BO Gdynia

Spotkania w dzielnicach zakończone. Przyjdź na Maraton Pisania Wniosków

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Spotkania w dzielnicach zakończone. Przyjdź na Maraton Pisania Wniosków

Kropeczki jako tło sekcji

Dziesiątki mieszkańców, kilkadziesiąt godzin dyskusji i mnóstwo pomysłów na pozytywne zmiany w dzielnicach – tak w skrócie można podsumować spotkania w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ciągu dwóch ostatnich tygodni gdynianie wraz z przedstawicielami Laboratorium Innowacji Społecznych i radnymi dzielnic wzięli udział w aż 23 konsultacjach w całym mieście oraz w dwóch Maratonach Pisania Wniosków. A to jeszcze nie koniec. W sobotę, 1 kwietnia, zapraszamy na kolejne spotkania, podczas których pomożemy wypełnić wnioski do tegorocznej puli projektów BO. Termin nadsyłania wniosków mija 14 kwietnia!

Ważne wskazówki

Spotkania inspirująco-organizacyjne z mieszkańcami Gdyni obywały się w dwa ostatnie tygodnie marca, w dniach 20-30.03. Gospodarzami były rady dzielnic, organizatorem Laboratorium Innowacji Społecznych. Celem konsultacji było przedstawienie mieszkańcom możliwości, jakie daje Budżet Obywatelski, zidentyfikowanie potrzeb każdej dzielnicy oraz omówienie pomysłów mieszkańców. Tegoroczne spotkania zaczęły się od Małego Kacka, a zakończyły na Chwarznie-Wiczlinie.
Spotkaliśmy się z mieszkańcami wszystkich rejonów Gdyni, w Orłowie byliśmy nawet dwa razy. To były bardzo owocne konsultacje, dziękujemy mieszkańcom i radnym dzielnic. Wszystkie pomysły na zmiany, o których rozmawialiśmy na spotkaniach, zostały spisane i umieszczone na Mapie Potrzeb. To wskazówka dla mieszkańców szukających pomysłów na projekt dla dzielnicy, ale także informacja dla samorządowców dotycząca kierunków zmian, jakich oczekują mieszkańcy – mówi Aleksandra Markowska, dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych, jednostki koordynującej Budżet Obywatelski.
 

Mnóstwo pomysłów

Do zmian, o których na spotkaniach rozmawiano zdecydowanie najczęściej, należy organizacja miejsc spotkań i rekreacji, estetyzacja okolicy, remonty chodników i jezdni, a także montaż ulicznego oświetlenia. Spokojnie można powiedzieć, że dyskutowano nawet o kilkuset pomysłach. Inspirujące dyskusje toczyły się m.in. na Pogórzu, Witominie Radiostacji, Wzgórzu Świętego Maksymiliana, Cisowej czy Chwarznie-Wiczlinie. Wiele ciekawych pomysłów zgłosili mieszkańcy także podczas Maratonów Pisania Wniosków, które objęły już zasięgiem 12 dzielnic.
– Maratony Pisania Wniosków to szczególne  spotkania, podczas których każdy mieszkaniec ma możliwość skonsultowania się z urzędnikami wszystkich wydziałów zaangażowanych w Budżet Obywatelski. Można więc skonsultować swój pomysł z osobami, które złożony wniosek będą weryfikować. To także szansa na wypełnienie formularza zgłoszeniowego pomysłu do puli BO od początku, do końca – mówi Aleksandra Markowska.

Najbliższe spotkania

Osoby, które przed złożeniem wniosku do BO2017 chciałyby się jeszcze skonsultować z urzędnikami, otrzymają pomoc na Maratonie Pisania Wniosków. W najbliższą sobotę, 1 kwietnia, odbędą się dwa spotkania:
•    Śródmieście: (ul. Jana z Kolna 5, Szkoła Podstawowa nr 21) w godz. 10-13: spotkanie dla mieszkańców Śródmieścia, Kamiennej Góry, Wzgórza św. Maksymiliana, Redłowa, Orłowa;
•    Witomino-Leśniczówka: (ul. Stawna 4/6, Zespół Szkół nr 7) w godz. 15-18: spotkanie dla mieszkańców Leszczynek, Grabówka, Działek Leśnych, Witomina-Radiostacji, Witomina-Leśniczówki, Chwarzna-Wiczlina.
Ostatni Maraton Pisania Wniosków będzie spotkaniem ogólnomiejskim – do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Gdyni, którzy z różnych powodów nie mogli przyjść na spotkanie w swojej dzielnicy lub po prostu potrzebują dodatkowej konsultacji. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia, w godz. 10-16 w Strefie Startup Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, budynek III – tuż obok się tu Centrum Nauki Experyment, wejście za kasami).
Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego – formularze wniosków, przykładowe kosztorysy, wnioski z poprzednich lat oraz notatki z tegorocznych spotkań – znajdują się na stronie internetowej bo.gdynia.pl. Na pytania czekamy także pod numerem telefonu Laboratorium Innowacji Społecznych, (58) 727 39 10.
Czekamy na wasze pomysły do 14 kwietnia!