Pierwsze maratony pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego już za nami – BO Gdynia

Pierwsze maratony pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego już za nami

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Pierwsze maratony pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego już za nami

Kropeczki jako tło sekcji

Czy na skraju lasu Małego Kacka mógłby powstać wybieg dla psów? Ile może kosztować doposażenie istniejącego placu zabaw? Jak napisać projekty dotyczące modernizacji jednej z ulic w Wielkim Kacku, czy budowy skateparku na Karwinach? To tylko kilka  dopytywali mieszkańcy, którzy przyszli w sobotę (25 marca) na Maratony Pisania Wniosków do tegorocznej edycji BO. Tego dnia odbyły się aż trzy takie spotkania!

Maratony pisania wniosków organizowane są przez Laboratorium Innowacji Społecznych, jednostkę budżetową Gdyni koordynującą Budżet Obywatelski. Celem jest wsparcie osób zainteresowanych złożeniem projektu do puli BO w wypełnieniu wniosku lub dopracowaniu szczegółów projektu. Na pytania mieszkańców odpowiadają urzędnicy gdyńskiego magistratu – wszystkich komórek i wydziałów, których mogą dotyczyć wnioskowane przedsięwzięcia. To zatem szansa, by m.in. skonsultować się z przedstawicielami Zarządu Dróg i Zieleni, Wydziału Budynków, Wydziału Inwestycji, Wydziału Administracyjno-Budowlanego, Biura Ogrodnika Miasta oraz Gdyńskiego Centrum Sportu.
Spotkania z mieszkańcami są ważną częścią Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy otrzymują wsparcie w wypełnieniu wniosków, a my dowiadujemy się, jakie zmiany są potrzebne w mieście. Słuchamy także uważnie sugestii dotyczących samego Budżetu Obywatelskiego, co może być dla nas wskazówką przy opracowywaniu zasad następnych edycji – mówi Aleksandra Markowska z Laboratorium Innowacji Społecznych.
Pierwsze maratony zorganizowano w sobotę, 25 marca, w trzech dzielnicach: na Karwinach, w Chyloni oraz w Oksywiu. Na spotkania zostali zaproszeni szczególnie mieszkańcy tych okolic oraz tych sąsiadujących: Wielkiego Kacka, Małego Kacka, Dąbrowy, Cisowej, Pustek Cisowskich, Demptowa, Babich Dołów i Oksywia. Na spotkaniach pojawiło się wiele oryginalnych pomysłów, m.in. wymalowania muralu na wiadukcie nad ul. Olkuską, organizacji parku na Chyloni czy małej architektury na placu Dworcowym.
Mam kilka pomysłów na zmiany w Wielkim Kacku i na Karwinach, głównie dotyczące organizacji ruchu. Dowiedziałam się wszystkiego, co było mi potrzebne do przygotowania projektów – mówiła jedna z karwinianek.

Następne maratony pisania wniosków już w sobotę, 1 kwietnia. Odbędą się:
•    w godz. 10-13 w Śródmieściu, w Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Jana z Kolna 5), maraton dla mieszkańców Śródmieścia, Kamiennej Góry, Wzgórza św. Maksymiliana, Redłowa, Orłowa
•     w godz. 15-18 na Witominie, w Zespole Szkół nr 7 (ul. Stawna 4/6), maraton dla mieszkańców Leszczynek, Grabówka, Działek Leśnych, Witomina – Radiostacji, Witomina – Leśniczówki, Chwarzna – Wiczlina

Ostatni – Ogólnomiejski Maraton Pisania Wniosków – odbędzie się 8 kwietnia w godz. 10-16 w Strefie Startup Gdynia Pomorskiego Parku Naukowo-Technologiczny (al. Zwycięstwa 96/98, budynek III. Wejście znajduje się za kasami Centrum Nauki Experyment).
Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdują się na stronie internetowej bo.gdynia.pl lub pod numerem telefonu Laboratorium Innowacji Społecznych, 58 727 39 10.