Zgłosiłeś projekt do BO? Zgłoś się do konkursu Mieszkam-TU.eu 2017 – BO Gdynia

Zgłosiłeś projekt do BO? Zgłoś się do konkursu Mieszkam-TU.eu 2017

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Zgłosiłeś projekt do BO? Zgłoś się do konkursu Mieszkam-TU.eu 2017

Kropeczki jako tło sekcji


Autorzy projektów wyłonionych do realizacji w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 mogą wystartować w ogólnopolskim konkursie wspierającym społeczne inicjatywy dotyczące rozwoju miejskich przestrzeni i zachęcającym do aktywności na rzecz społeczności lokalnych. Organizatorem Konkursu „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto” jest katowicka Fundacja Napraw Sobie Miasto.

– To bardzo ciekawy konkurs – zauważa Antoni Brzeski, pomysłodawca budowy Placu Street Workout od FlowParks, który w 2015 roku wygrał w głosowaniu na Budżet Obywatelski w Gdyni. – Dowiedziałem się o nim od pracowników Laboratorium Innowacji Społecznych, nakręciłem krótki film i zgłosiłem się do Fundacji Napraw Sobie Miasto. Nasze zgłoszenie nie zdobyło co prawda wyróżnienia, ale na pamiątkę pozostał interesujący filmik. Zaciekawiła mnie także taka forma dokumentowania otaczającej rzeczywistości. Wszystkich gorąco zachęcam do udziału. Spróbować może każdy, kto z powodzeniem przetarł już swoją ścieżkę w gdyńskim Budżecie Obywatelskim.
Gdyński akcent podczas ubiegłorocznej edycji konkursu „Mieszkam-Tu.eu” wyraźnie zaznaczyli też autorzy projektu „Usiądź na Starowiejskiej! Premiera małej architektury na najstarszej ulicy Gdyni”. Projekt wyróżniło jury konkursowe i był jedną z siedmiu koncepcji z całej Polski, uznanych za najbardziej inspirujące wśród laureatów miejskich budżetów obywatelskich.
W tym roku Fundacja Napraw Sobie Miasto z Katowic  konkurs „Mieszkam-Tu.eu – mądre pomysły na mądre miasto” organizuje po raz trzeci. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące tegorocznej edycji oraz podsumowanie dwóch poprzednich można znaleźć na stronie internetowej www.mieszkam-tu.naprawsobiemiasto.eu  Termin zgłoszeń upływa 28 lutego.

Warto swoją pasją i patentem na rozwój otoczenia inspirować innych, tym bardziej, że organizatorzy zadbali o wyjątkowy prestiż konkursu, atrakcyjne nagrody oraz uroczystą oprawę gali finałowej, która towarzyszyć będzie majowym posiedzeniom Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.