Studenci stworzą projekty dla zwycięskiego projektu z ulicy Abrahama – BO Gdynia

Studenci stworzą projekty dla zwycięskiego projektu z ulicy Abrahama

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Studenci stworzą projekty dla zwycięskiego projektu z ulicy Abrahama

Kropeczki jako tło sekcji

W dwie soboty – 10 i 17 grudnia – odbęda się warsztaty, podczas których studenci projektować będą nowy wygląd ulicy Abrahama, na odcinku 10 lutego – Batorego. Projekt uspokojenia ruchu w tej częsci miasta (wartość projektu: 453 890,00 zł) wygrał we wrześniowym głosowaniu na Budżet Obywatelski zdobywając 1500 głosów. Na warsztaty zaprasza Stowarzyszenie Starowiejska/Miasto Wspólne oraz Politechnika Gdańska.

Fragment ul.A.Abrahama – od ul. 10 Lutego do ul. S.Batorego ma być przyjazny pieszym. Obowiązywac tu mają zasady strefy zamieszkania. Ruch kołowy będzie dopuszczony, ale priorytet otrzymają piesi. Projekt wygrał wrześniowe głosowanie w budżecie obywatelskim, a jego pomysłodawca – Łukasz Piesiewicz ze Stowarzyszenia Starowiejska/Miasto Wspólne podkreśla, że dzięki tej realizacji jest szansa na zainicjowanie głębszych zmian w interesie pieszych w całym mieście. Dodaje, że prace konkursowe pomogą w pokazaniu docelowych zmian, jakich może spodziewać się ulica Abrahama i posłużą w dyskusji z mieszkańcami całego Śródmieścia na temat ich oczekiwań wobec miejskiej przestrzeni.
– Taka dyskusja jest niezbędna, bo nie pomieścimy już więcej samochodów na ulicach Gdyni – podkreśla.
Studenci uczestniczący w warsztatach i konkursie będą mieli za zadanie przygotować projekty i wizualizacje „nowej” ul. .Abrahama.  Warsztaty odbędą się 10.12 i 17.12.2016 roku. Prace konkursowe powinny być gotowe do 23.01.2017 roku. Wernisaż prac planowany jest na drugi tydzień lutego.
Za ostateczny kształt projektu uwzględniającego główne założenia w zakresie parkowania czy dostępu pieszych odpowiadać będzie realizujący inwestycję Zarząd Dróg i Zieleni, który też wybierze autora docelowej wizji ulicy.
Do wsparcia warsztatów i konkursu ( udało się przekonać gdyńskich przedsiębiorców. Wsparcia merytorycznego i rzeczowego w organizacji warsztatów udzielają: Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni oraz Zarzą Dróg i Zieleni