Ponad 70 osób na szkoleniu w sprawie promocji projektów do BO – BO Gdynia

Ponad 70 osób na szkoleniu w sprawie promocji projektów do BO

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Ponad 70 osób na szkoleniu w sprawie promocji projektów do BO

Kropeczki jako tło sekcji

Trzy godziny trwało szkolenie dotyczące promocji wniosków do Budżetu Obywatelskiego, na które w poniedziałek, 22 sierpnia, zaprosiliśmy autorów do Sali Kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. O tym, że spotkanie było potrzebne, niech świadczą dwa fakty: ponad siedemdziesiąt obecnych osób i dyskusja trwająca długo po założonym terminie jej zakończenia.
W pierwszej części spotkania autorzy trzech z 40 projektów, które wygrały w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2015, wzięli udział w panelu dyskusyjnym moderowanym przez Michała Gucia, wiceprezydenta Gdyni do spraw innowacji. Joanna Lica (autorka projektu „Zakątek Zabawy), Jakub Ubych („Aktywnie na Chwarznie i Wiczlinie”) oraz Antoni Brzeski i Krystian Karczmarczyk („Budowa Parku Street Work Out”) mówili o wadze, jaką mają bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi głosującymi, nieodpuszczaniu gdy ktoś mówi „zagłosuję jutro” i sile Internetu, której nie można nie docenić. Temu ostatniemu ze sposobów poświęcona była druga część szkolenia – Daniel Kędzierski z firmy FastTony.es wyjaśniał, jak na portalach społecznościowych prowadzić skuteczne kampanie.
Wcześniej jednak pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych, które koordynuje w Gdyni procedury związane z Budżetem Obywatelskim wyjaśnili, na jakie wsparcie z ich strony mogą liczyć autorzy wniosków, na które będziemy głosować między 12 a 25 września.