Zgłosiłeś projekt do Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na szkolenie – BO Gdynia

Zgłosiłeś projekt do Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na szkolenie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Zgłosiłeś projekt do Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na szkolenie

Kropeczki jako tło sekcji

Jak skutecznie promować swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego to temat spotkania, na które zapraszamy w poniedziałek, 22 sierpnia, do Sali Kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Ubiegłoroczna edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego była niezwykła nie tylko z powodu bezprecedensowej w skali kraju frekwencji – głosowało 20 proc. mieszkańców – ale także z powodu aktywności autorów wniosków, którzy prześcigali się w pomysłach na promocję swoich projektów. Naszą uwagę przyciągały filmy, zdjęcia, strony na portalach społecznościowych, ulotki, plakaty.
Teraz tym, którzy mają już doświadczenie w  podobnych przedsięwzięciach chcemy podpowiedzieć, jak prowadzić je jeszcze lepiej a tym, którzy w Budżecie Obywatelskim stawiają pierwsze kroki pokazać, jak można skutecznie komunikować się z potencjalnymi głosującymi.
W poniedziałek, 22 sierpnia, w godz. 17-19.30 w Sali Kinowej Pomorskiego Parki Naukowo-Technologicznego Gdynia organizujemy szkolenie dla autorów wniosków do Budżetu Obywatelskiego.
Porozmawiamy o tym, w jaki sposób zachęcać mieszkańców do głosowania na zgłoszone przez Państwa projekty. Wspólnie zastanowimy się, jak robić to skutecznie nie tylko z użyciem tradycyjnych sposobów (jak plakaty czy ulotki), ale również w Internecie (np. za pośrednictwem serwisów społecznościowych).
Spotkanie podzielimy na dwie główne części.

W pierwszej z nich odbędzie się panel dyskusyjny „Historie sukcesu: Jak zrobić skuteczną kampanię projektu?” Dyskusję z udziałem autorów trzech projektów do ubiegłorocznego BO poprowadzi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Druga część będzie miał charakter typowo szkoleniowy: jak skutecznie promować swój projekt w serwisach społecznościowych, na jakie wsparcie można liczyć ze strony Laboratorium Innowacji Społecznych oraz instytucji miejskich.
Chęć udziału w spotkaniu zgłaszać można drogą mailową:
bo@gdynia.pl lub telefonicznie: 58 698 23 01. Czekamy do piątku, 19 sierpnia.